III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

III Niedziela Wielkiego Postu 12 marzec 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

  1. Gorąco zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych – Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę także o 17. 
  2. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach – raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału w liturgii stacyjnej w okresie Wielkiego Postu.
  3. 13 marca w poniedziałek obchodzimy 10 rocznicę wyboru Papieża Franciszka. Dziękujemy Bogu za dar jego pontyfikatu. Zapraszamy do udziału w Mszy św. dziękczynnej z udziałem Episkopatu Polski, która odbędzie się o go 18 w Świątyni Opatrzności Bożej.
  4. W przyszłą niedzielę 19 marca na prośbę wolontariuszy z Ukrainy, organizujemy zbiórkę dewocjonaliów (różańce, medaliki, małe obrazki) dla ukraińskich żołnierzy. Po każdej Mszy św. wolontariusze będą zbierać różańce i medaliki.
  5. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Roberto Rinaldo, administrator naszej parafii. Rekolekcje rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu 26 marca i potrwają do wtorku 28 marca. Szczegóły są na plakatach.
  6. W tym roku liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę będzie o godz. 22. Zaraz po niej przejdziemy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Z tego względu nie będzie Mszy św. Rezurekcyjnej. Zapraszamy wszystkich parafian na najważniejszą w ciągu roku liturgię – Wigilię Paschalną.
  7. Zwracamy się do parafian i gości o uszanowanie ciszy podczas całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlitwy na głos są prowadzone tylko w wyznaczonych godzinach – Różaniec codziennie o godz. 17.30, modlitwa za kapłanów po Mszy św. o 8 w pierwszy czwartek miesiąca oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 w czwartek. Poza tymi godzinami modlimy się w ciszy. 
  8. Kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 19 w kościele.
About the Author