IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023r.

IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marzec 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych – Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę także o 17. 
  2. Dzisiaj na prośbę wolontariuszy z Ukrainy, organizujemy zbiórkę dewocjonaliów (różańce, medaliki, małe obrazki) dla ukraińskich żołnierzy. Po każdej Mszy św. wolontariusze będą zbierać różańce i medaliki. 
  3. W naszym kościele utworzyła się grupa wolontariuszy, którzy angażują się w bezpłatną pomoc parafii i parafia Towarzyszenie osobom starszym, chorym, samotnym, pomoc w zrobieniu zakupów czy drobnym sprzątaniu, rozmowa, wyjście na spacer – to niektóre z zajęć, jakie już zostały przez nich podjęte. Prosimy także o zgłaszanie osób, które takiej pomocy potrzebują. Można podejść do zakrystii lub do wolontariuszy, którzy dzisiaj po Mszy św. zbierają z tyłu kościoła dewocjonalia dla ukraińskich żołnierzy.
  4. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Roberto Rinaldo. Rekolekcje rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu 26 marca i potrwają do wtorku 28 marca. Szczegóły są na plakatach.
  5. W tym roku liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę będzie o godz. 22. Zaraz po niej przejdziemy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Z tego względu nie będzie Mszy św. Rezurekcyjnej. Zapraszamy wszystkich parafian na najważniejszą w ciągu roku liturgię – Wigilię Paschalną.
  6. Dzisiaj także po Mszach św. zbiórka do puszki na potrzeby Caritas parafialnego. Przy ołtarzu św. Józefa został ustawiony kosz na dary – produkty żywnościowe dla najuboższych z parafii.
  7. W tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek 20 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP 

W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania NMP 

About the Author