XVI – Niedziela Zwykła21 lipca 2019 r.

XVI – Niedziela Zwykła
21 lipca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny.
2. 23 lipca – święto św. Brygidy, patronki Europy. Warto spojrzeć na jej życie jako: żony, matki, a potem zakonnicy. Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem.
3. 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
4. W najbliższą czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem.
5. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.
6. W czwartek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.
7. Przez okres wakacyjny od 1 lipca, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.
8. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7.30 do 18.00.
9. Dzisiaj w naszym kościele zbiórka do puszek na cele Caritas na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży z naszej parafii. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary.

About the Author