Uroczystość Przenajświętszej Trójcy 26 maja 2024 r.         

   Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Nabożeństwo majowe jest codziennie o godz. 18. Zaraz po nim Msza św. W niedzielę nabożeństwo tradycyjnie o godz. 17.30. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tą niedzielę kończy się okres Komunii wielkanocnej.
 2. Zachęcamy do składania intencji mszalnych na lipiec i sierpień.
 3. W poniedziałek 27 maja zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce plebanii. 
 4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 oraz 18.00. Główna Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła będzie o godz. 10.30. Po procesji o godz. 12 będzie Msza św. w języku angielskim. Zapraszamy na Eucharystię o 10.30 szczególnie dzieci, które przyjęły w tym i w zeszłym roku I Komunię św. Dla grupy dzieci z zeszłego roku będzie to Msza św. Rocznicowa. (Nie będzie natomiast tego dnia Mszy św. o godz. 13.30 oraz 20.45). Zachęcamy chętnych do pomocy w ustawieniu i przyozdobieniu ołtarzy w środę na godz. 19 do zakrystii.
 5. We wtorek 28 maja przypada 43 rocznica śmierci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia 8 r. święceń kapłańskich będą obchodzić ks. Mateusz i ks. Michał.
 6. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Święto Dziękczynienia. Tego dnia będzie zbiórka do puszki na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia będzie procesja z relikwiami z placu Piłsudskiego o godz. 8.00 do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 12.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem i z homilią kard. Grzegorza Rysia.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • 27 maja w poniedziałek św. Pawła VI, papieża 
 • 28 maja we wtorek bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa  
 • 29 maja w środę św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2024 r. 

         

   Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Nabożeństwo majowe jest codziennie o godz. 18. Zaraz po nim Msza św. W niedzielę nabożeństwo tradycyjnie o godz. 17.30. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w liturgii. W przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii wielkanocnej.
 2. Zachęcamy do składania intencji mszalnych na czerwiec i lipiec.
 3. W poniedziałek 20 maja zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w nowej salce plebanii. We wtorek o godz. 19.15 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. W czwartek o godz. 20 zapraszamy na spotkanie wspólnoty Friends Maryi o godz. 20 także w nowej salce plebanii.
 4. W środę 22 maja nabożeństwo do św. Marii Magdaleny będzie wyjątkowo o godz. 17.30. Tego dnia nasz proboszcz – ks. Roberto obchodzić będzie 10 rocznicę święceń kapłańskich, dlatego o godz. 18 będzie uroczysta Msza św. rocznicowa, koncelebrowana.  
 5. W piątek obchodzimy dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 6. Dzisiaj po Mszy św. zachęcamy do wsparcia materialnego – ofiarą do puszki na potrzeby Caritas parafialnego
 7. W sobotę, 25 maja o godz. 10.00, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie, diakoni z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater przyjmą święcenia kapłańskie z rąk Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Warszawskiego. W sobotę 11 maja odbyły się natomiast święcenia diakonatu. Pięciu seminarzystów z Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater zostało nowymi diakonami, w tym dwóch Włochów.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • 20 maja w poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matkę Kościoła 
 • 22 maja w środę św. Ritę z Cascii, zakonnicę 
 • 23 maja w czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12 maja 2024 r. 

         

   Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Nabożeństwo majowe jest codziennie o godz. 18. Zaraz po nim Msza św. W niedzielę nabożeństwo tradycyjnie o godz. 17.30. Od piątku rozpoczęliśmy w ramach nabożeństwa Nowennę do Ducha Świętego.
 2. Zachęcamy do składania intencji mszalnych na czerwiec i lipiec.
 3. W poniedziałek 13 maja zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w nowej salce plebanii. W czwartek o godz. 20 zapraszamy na spotkanie wspólnoty Friends Maryi o godz. 20 także w nowej salce plebanii.
 4. W sobotę 18 maja o godz. 11 będzie miała miejsce Uroczystość I Komunii św. Dla dzieci z naszej parafii a o godz. 13 dla dzieci z duszpasterstwa hiszpańskojęzycznego. Polecamy dzieci i ich rodziców modlitwie nas wszystkich.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • 13 maja w poniedziałek NMP Fatimską 
 • 14 maja we wtorek obchodzimy Święto św. Macieja Apostoła 
 • 16 maja w czwartek obchodzimy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Głównego Patrona Polski i metropolii warszawskiej