XI Niedziela Zwykła – 17.06.2024 r. 

 

    Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe jest codziennie o godz. 18. Zaraz po nim Msza św. W niedzielę nabożeństwo tradycyjnie o godz. 17.30. Zachęcamy również do składania intencji mszalnych na lipiec i sierpień.
 2. W poniedziałek 17 czerwca zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19 w salce plebanii. W czwartek o godz. 20 spotkanie grupy Friends Maryi w tym samym miejscu.
 3. Zapraszamy we wtorek 18 czerwca o godz. 19.30 kandydatów do bierzmowania z rodzicami na liturgię w kościele kończącą kurs do bierzmowania. Prosimy kandydatów o wzięcie na liturgię świec chrzcielnych.
 4. Zapraszamy serdecznie do udziału w pielgrzymce parafialnej do Częstochowy 6 lipca w sobotę. Wyjazd o godz. 6 busem lub autokarem do Częstochowy (powrót wieczorem). W planie Msza św. w sanktuarium, obiad i zwiedzanie klasztoru w Choroniu. Koszt pielgrzymki wynosi 150 złotych. [Zapisy w zakrystii]
 5. Dzisiaj po Mszy św. zachęcamy do wsparcia Caritas w naszej parafii ofiarą do puszki.
 6. 22 czerwca w sobotę o godz. 17.30 będzie nabożeństwo do św. Marii Magdaleny Apostołki Apostołów.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • 17 czerwca w poniedziałek św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika 
 • 21 czerwca w piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika 

 

 

 

X Niedziela Zwykła – 10.06.2024 r. 

    Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe jest codziennie o godz. 18. Zaraz po nim Msza św. W niedzielę nabożeństwo tradycyjnie o godz. 17.30. Zachęcamy również do składania intencji mszalnych na lipiec i sierpień. Dzisiaj o godz. 16.45 odbędzie się spotkanie Koła Żywego Różańca w salce plebanii.
 2. W poniedziałek 10 czerwca zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19 w salce plebanii. W czwartek o godz. 20 spotkanie grupy Friends Maryi w tym samym miejscu.
 3. Zapraszamy we wtorek 11 czerwca o godz. 19.15kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne.
 4. Zapraszamy serdecznie dzisiaj na koncert “Polifonia Renesansu” w wykonaniu Kwartetu Wokalnego Cantus Antiquuso godz. 14.30 (bezpośrednio po sumie). W programie wokalny renesans z Polski, Włoch i Hiszpanii. Usłyszymy kompozycje twórców takich jak: Giovanni Pierluigi da Palestrina, Tomás Luis de Victoria czy Wacław z Szamotuł. Wstęp jest wolny. Po koncercie będzie możliwość dobrowolnego wsparcia działalności zespołu. 
 5. Zapraszamy serdecznie do udziału w pielgrzymce parafialnej do Częstochowy 6 lipca w sobotę. Wyjazd o godz. 6 busem do Częstochowy (powrót wieczorem). W planie Msza św. w sanktuarium, obiad i zwiedzanie klasztoru w Choroniu. Koszt pielgrzymki wynosi 150 złotych.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • 11 czerwca we wtorek św. Barnaby, apostoła i męczennika 
 • 13 czerwca w czwartek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła  
 • 14 czerwca w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika 

 

 

IX Niedziela Zwykła – Święto Dziękczynienia 03.06.2024 r. 

    Ogłoszenia duszpasterskie 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na remont i utrzymanie naszego kościoła!
 2. Obchodzimy dzisiaj w naszej archidiecezji Święto Dziękczynienia. Po Mszy św. będzie zbiórka do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. 
 3. Nabożeństwo czerwcowe jest codziennie o godz. 18. Zaraz po nim Msza św. W niedzielę nabożeństwo tradycyjnie o godz. 17.30. Zachęcamy również do składania intencji mszalnych na lipiec i sierpień.
 4. W poniedziałek 3 czerwca zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19 w salce plebanii. W czwartek o godz. 20 spotkanie grupy Friends Maryi w tym samym miejscu.
 5. We wtorek 36. Rocznicę konsekracji biskupiej obchodzić będzie pasterz naszej archidiecezji kard. Kazimierz Nycz. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji. Tego dnia wyjątkowo nie będzie spotkania dla kandydatów do bierzmowania – kolejne spotkanie w następny wtorek 11 czerwca o godz. 19.15.
 6. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Pierwszego Piątku miesiąca zapraszamy do przystąpienia do sakramentu pokuty pojednania podczas każdej Mszy św. oraz od godz. 17.30. Z powodu uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W tym tygodniu przypada także Pierwszy Czwartek miesiąca. W czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji kapłanów o godz. 8.30, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej również o godz. 8.30.
 8. W przyszłą niedzielę 9 czerwca o godz. 16.45 odbędzie się spotkanie Koła Żywego Różańca w salce plebanii.
 9. Zapraszamy serdecznie na koncert “Polifonia Renesansu” w wykonaniu Kwartetu Wokalnego Cantus Antiquus w przyszłą niedzielę 9 czerwca o godz. 14.30 (bezpośrednio po sumie). W programie wokalny renesans z Polski, Włoch i Hiszpanii. Usłyszymy kompozycje twórców takich jak: Giovanni Pierluigi da Palestrina, Tomás Luis de Victoria czy Wacław z Szamotuł. Wstęp jest wolny. Po koncercie będzie możliwość dobrowolnego wsparcia działalności zespołu.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • 3 czerwca w poniedziałek św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników 
 • 5 czerwca w środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika  
 • 8 czerwca w sobotę św. Niepokalanego Serca NMP