XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.

XXVI Niedziela Zwykła

27 września 2020 r.

1. Dziś przypada czwarta niedziela miesiąca. Nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej
    o godz. 17:30.
  2. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego dzisiaj o godz. 16:50 w salce obok zakrystii.
  3. We wtorek przypada Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Aniołowie ze swej natury są istotami różnymi od ludzi. Należą do stworzeń, są nam bliscy, dlatego Kościół obchodzi ich święto. W tradycji chrześcijańskiej Michał to pierwszy i najważniejszy spośród aniołów, obdarzony przez Boga szczególnym zaufaniem. Gabriel przynosi Dobrą Nowinę, zapowiada Zachariaszowi narodziny syna Jana Chrzciciela. Zwiastuje Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego. Według tradycji Archanioł Gabriel był Aniołem Stróżem Świętej Rodziny. Rafał jest jednym z siedmiu Aniołów, którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański. Pobożność ludowa widzi w Nim prawzór Anioła Stróża. Jest to również dzień imienin ks. Michała naszego wikariusza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. Zapisujemy dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej oraz dorosłych i młodzież od klasy 1 liceum na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisać można się
    w kancelarii lub zakrystii po Mszy św.
  5. Jest już nowa księga intencji mszalnych na 2021 rok. Osoby zainteresowane zamówieniem Mszy świętej zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
  6. W czwartek 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. W naszym kościele będą one codziennie o godz. 17:30. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub kaplicy publicznej, a także w rodzinie wierni mogą uzyskać odpust zupełny.
  7. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej oraz za kapłanów posługujących w naszej parafii. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17:30.
  8. W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Różańcowych w Kaplicy Matki Bożej. o godz. 16:45.
  9. Dziś zbiórka do puszek Caritas. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
  10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w poniedziałek wsp. Św. Wacława, męczennika.

– w środę wsp. Św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła.

– w czwartek wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła.

– w piątek wsp. Św. Aniołów Stróżów.

1. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka Irena Kapuścińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki.