XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2023 r.

1. Zapraszamy w niedzielę na modlitwę Liturgią Godzin – Nieszporami o godz. 17.30. Wznawiamy od września spotkania Kręgu Biblijnego. Pierwsze spotkanie będzie w poniedziałek 11 września o godz. 19 w Kaplicy Matki Bożej.
  2. Od 1 września wraca do porządku powszedniego Msza św. o godz. 8 rano.
  3. Przypominamy o terminie odpustu naszej parafii – 8 września, będzie to dzień powszedni – piątek. Główna Msza św. odpustowa będzie celebrowana o godz. 18 pod przewodnictwem biskupa Piotra Jareckiego, który udzieli podczas niej sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Próby dla kandydatów do bierzmowania będą 1 września w piątek o godz. 20 oraz 5 września we wtorek o godz. 19. Obecność obowiązkowa! Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów!
  4. W dniu 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny – Mszą św. inaugurująca dla uczniów V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego odbędzie się o godz. 9 rano. Dzieci i młodzież mieszkające na terenie naszej parafii na inaugurację roku szkolnego i katechetycznego w niedzielę 10 września na Mszę św. o godz. 10.30. Dzieci zachęcamy do wzięcia ze sobą do poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych.
  5. W piątek, 1 września br. obchodzimy także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego.
  6. W piątek, 1 września br. mija 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu prosimy o  modlitwę  za poległych i pomordowanych w czasie wojny oraz o pokój w Ukrainie.
  7. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży przypomina, że w sobotę, 2 września br., o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności  odbędzie się odprawa katechetyczna rozpoczynająca rok szkolny 2023/24. Odprawa będzie dla księży, braci i sióstr zakonnych oraz wszystkich katechetów świeckich.
  8. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. W piątek możliwość Spowiedzi św. Na każdej Mszy św. oraz od godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież! W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej będzie po Mszy św. o godz.
  9. W przyszłym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła
  • We wtorek Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela