XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023 r.

XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

  1. 1 sierpnia we wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy, aby uczcić poległych bohaterów i módlmy się dla nich o łaskę nieba.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Królowej o godz. 17.30.
  3. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w sierpniu z Warszawy na Jasną Górę:
  4. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna organizowana przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie wyruszy w sobotę, 5 sierpnia br. W tym roku głównym przesłaniem pątniczej drogi będzie hasło Pan mój i Bóg mój; Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Rodzin organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, wyrusza z Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP na warszawskim Kole (ul. Deotymy 41) w sobotę, 5 sierpnia br. o godz. 6.00. Trasa dostosowana jest do wózków zarówno inwalidzkich jak i dziecięcych; Warszawska Pielgrzymka Piesza organizowana przez ojców paulinów przy kościele Świętego Ducha na Nowym Mieście wyrusza w niedzielę, 6 sierpnia br. Pielgrzymi wędrują na Jasna Górę pod hasłem Sakramenty dają życie. 
  5. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. o 7 zapraszamy do modlitwy za kapłanów. W piątek Spowiedź święta od godz. 17.30, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 7.
  6. W przyszłym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek św. Ignacego Loyolę, prezbitera 
  • We wtorek św. Alfonsa Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła 
  • W czwartek św. Jana Marię Vianneya, prezbitera 
About the Author