XVII – Niedziela Zwykła 26 lipca 2020 r.

XVII – Niedziela Zwykła

 26 lipca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Z racji czwartej niedzieli miesiąca nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.30.

 

  1. Przez okres wakacyjny od 1 lipca, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.

 

  1. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu
    od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7.30 do 18.00.

 

  1. W najbliższą sobotę rozpocznie się miesiąc sierpień związany z wielkimi wydarzeniami historycznymi i patriotycznymi w naszej historii. Pierwszego sierpnia wspominamy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poprzez uczestnictwo w obchodach rocznicy chcemy oddać hołd poległym oraz żyjącym uczestnikom Powstania. W naszym kościele zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godzinie 7:00 podczas której będziemy modlić się o życie wieczne dla poległych w Powstaniu.

 

  1. Sierpień to także czas, w którym podejmujemy szczególną modlitwę o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji. To dobra okazja, by ćwiczyć silną wolę i ducha, a cały trud wyrzeczenia z tym związany, ofiarować Panu Bogu,
    za uwikłanych w nałogi. Pamiętajmy o nich w naszej osobistej modlitwie.

 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w środę wsp. Św. Marty – siostry Marii i Łazarza z Betanii, patronka życia duchowego, gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.

– w piątek wsp. Św. Ignacego z Loyoli, kapłana, założyciela Towarzystwa Jezusowego (Jezuitów), autora ćwiczeń duchowych tzw. rekolekcji ignacjańskich.

– w sobotę wsp. Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła, założyciela zgromadzenia redemptorystów.

 

About the Author