XV Niedziela Zwykła – 11 lipca 2020 r.

XV – Niedziela Zwykła

 11 lipca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Z racji drugiej niedzieli miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

 

  1. Przez okres wakacyjny od 1 lipca, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.

 

  1. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7.30 do 18.00.

 

  1. 16 lipca w piątek, obchodzimy wsp. NMP z Góry Karmel, które swymi korzeniami sięga XIII wieku. Na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła, a także życie naszej Parafii. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Prośmy Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Wszystkich pragnących przyjąć szkaplerz, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18. Msze św. tego dnia o 7 i 18.

 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w poniedziałek: wsp. Św Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika.

– we wtorek: wsp. Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

– w czwartek: wsp. Św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła

 

About the Author