XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 r.

XII Niedziela Zwykła

 19 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Przeżywamy XII niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty o godz. 18:00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
    W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

 

  1. W najbliższy czwartek 23 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, przeniesiona z uwagi na przypadające w piątek Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jan Chrzciciel jako jedyny wśród świętych Pańskich cieszy się takim przywilejem, iż obchodzi się jako uroczystość dzień jego narodzin. W Janie Chrzcicielu uderza jego świętość, życie pełne ascezy i pokuty, siła charakteru, bezkompromisowość. Był pierwszym świętym czczonym w całym Kościele. Jemu dedykowana jest bazylika rzymska św. Jana na Lateranie, będąca katedrą papieża. Jako herold Mesjasza Św. Jan podkreślał z naciskiem, że nie wystarczy przynależność do potomstwa Abrahama, ale trzeba czynić owoce pokuty, trzeba wewnętrznego przeobrażenia. Na znak skruchy
    i gotowości zmiany życia udzielał chrztu pokuty.

 

  1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę świętą dziękczynną o godz. 13.30 w 60 rocznicę święceń kapłańskich ks. prof. Mieczysława Bobika, który od wielu lat pomaga nam w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii.

 

  1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby CARITAS parafialnego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– we wtorek wsp. Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika,

– w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,

– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

About the Author