UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 maja 2020 r.

VIII Niedziela Wielkanocy

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 31 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
  2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 1 czerwca, czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
  3. W związku z łagodzeniem restrykcji sanitarnych w kraju kard. Kazimierz Nycz zniósł dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Metropolita warszawski zachęca wiernych do powrotu do świątyń z zachowaniem obowiązujących zasad ostrożności.
  4. Wczoraj nasz diakon Ks. Grzegorz Peżyna przyjął święcenia kapłańskie, a za tydzień w niedziele 7 czerwca o godz. 13.30 będzie sprawował w naszej świątyni mszę prymicyjną.
  5. W czwartek przypada obchodzone od 7 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, po nich Msza św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych śp. Lucynę Chmielewską i Stanisława Pawlika – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

  1. Bardzo prosimy o pomoc materialną dla parafii. Możemy złożyć te ofiary na konto parafii lub do puszek w kopertach, z dopiskiem na cele parafialne.

Parafia Rzymskokatolicka Narodzenia

Najświętszej Maryi Panny w Warszawie

Al. Solidarność 80

00-145 Warszawa

30 1240 6292 1111 0010 8481 9735 –  z dopiskiem darowizna na cele kultu.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie już  otrzymane od ofiarodawców.

 

About the Author