Uroczystość Najświętszej Trójcy – 11.06.2017r. – Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
(X niedziela zwykła) – 11 czerwca 2017 r.
1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
2. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w każdą niedzielę i święto o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej około 18.30.
3. Dzisiaj o godz. 16.45 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Tego dnia Msze święte jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00
po uroczystych nieszporach wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem
w procesji i ze śpiewem na ulice naszej parafii, złożyć świadectwo wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa. Trasa procesji do czterech ołtarzy będzie następująca: wyjście głównymi drzwiami od Alei Solidarności, chodnikiem w prawo wzdłuż posesji kościelnej i dalej wzdłuż posesji żłobka przy ul. Nowolipie 15A, następnie w prawo w wewnętrzną ulicę i dalej wzdłuż ulicy przy posesji żłobka do ul. Karmelickiej, drogą wewnętrzną do bloku Al. Solidarności 78A przy Operze Kameralnej, dalej wzdłuż bloku do skrętu w prawo w kierunku bramy kościelnej wzdłuż bloku przy Alei Solidarności 78 aż do wejścia na posesję kościoła. Prosimy o przestawienie samochodów oraz przystrojenie balkonów i okien na trasie procesji, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Ołtarz pierwszy przygotowuje Wspólnota Żywego Różańca, drugi Legion Maryi i Bractwo Szkaplerza Świętego, trzeci Akcja Katolicka, a czwarty Liturgiczna Służba Ołtarza – ministranci i lektorzy oraz Skauci św. Bernarda. Zapraszamy też dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach i dziewczynki, także młodsze i starsze do sypania kwiatów, a dorosłych do niesienia chorągwi. Zaraz po procesji będzie jeszcze wieczorna Msza święta. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej. Centralna procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą świętą w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście o godz. 10.00, a zakończy po procesji do czterech ołtarzy na pl. Piłsudskiego, kazaniem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza, dziękczynnym Te Deum i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bezpośrednio po zakończeniu procesji na Placu Piłsudskiego zostanie odprawiona Masza Święta.
5. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała, którą zakończymy w czwartek 22 czerwca obrzędem błogosławieństwa wianków. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego. A okazją do tego będzie cołodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, która rozpocznie się od najbliższego piątku po Bożym Ciele.
6. Trwają zapisy młodzieży z klas III gimnazjalnych i starszej, pragnącej przygotowć się do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii i zakrystii do końca czerwca, początek przygotowania we wrześniu.
7. W sobotę, 17 czerwca, organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt pielgrzymki 70 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
8. Tydzień temu na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej zebraliśmy 980 zł. Bóg zaplać ofiarodawcom. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych parafialna Caritas zbiera ofiary do puszek na kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
9. W tym tygodniu patronują nam:
13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach. Tego dnia przeżywać będziemy też nabożeństwo fatimskie: o godz. 17.15 różaniec, a po Mszy o godz. 18.00 i nabożeństwie czerwcowym procesję z figurą Matki Bożej wokół kościoła;
14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau;
17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
10. W sobotę,17 czerwca w bazylice archidiecezjalnej św. Jana Chrzciciela, o godz. 16.00 podczas uroczystej Mszy Świętej, Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz pobłogosławi 140 mężczyzn z naszej archidiecezji do funkcji nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Wśród nich jest nasz parafianin, pan Mirosław Rzucidło, którego polecamy modlitwie całej parafii.
11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Kowalczyk, kawaler & Aneta Jasińska, panna obydwoje z naszej parafii – zapowiedź 1.
12. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Anna Maria Bogacka. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Niech każdy znak krzyża czyniony z namaszczeniem i pobożnością będzie naszym wyznaniem wiary w Trójcę Świętą. Błogosławionej niedzieli i dobrego rozpoczynającego się tygodnia.