ŚWIĘTO  ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA  – 26 grudnia 2021 r. 

NIEDZIELA w oktawie Narodzenia Pańskiego 

ŚWIĘTO  ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 

26 grudnia 2021 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego i Święta Świętej Rodziny życzymy parafianom i gościom obfitego Bożego błogosławieństwa, daru jedności i pokoju w rodzinach, opieki Matki Bożej i św. Józefa!
  2. Dzisiaj po każdej Mszy Św. zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
  3. Dziś o 17:30 nabożeństwo do MB Królowej
  4. 31 stycznia – ostatni dzień roku kalendarzowego, o godz. 18.00 Msza święta na zakończenie starego roku. Można tego dnia uzyskać odpust zupełny za publiczny śpiew hymnu Ciebie Boga, wysławiamy. Została także udzielona na ten dzień dyspensa od pokarmów mięsnych.
  5. 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Kończymy oktawę Narodzenia Pańskiego, a zarazem rozpoczynamy nowy rok 2022. Chcemy to czynić razem z Maryją, wpatrzeni w Jej przykład, rozważając wszystkie sprawy Boże w swoim sercu. Tego dnia modlimy się szczególnie o pokój na całym świecie. Msze święte jak w każdą niedzielę. Okres Narodzenia Pańskiego trwa do niedzieli po Objawieniu Pańskim, czyli do niedzieli 9 stycznia, do święta Chrztu Pańskiego.
  6. W zakrystii i w kancelarii są formularze na wizytę kolędową. Zachęcamy do wzięcia i wypełnienia formularzy zgłoszeniowych z podaniem danych osobowych, adresu i numeru telefonu.
  7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W poniedziałek 27.XII. – wspominamy Św. Jana Apostoła i Ewangelistę
  • We wtorek 28.XII. – wspominamy Świętych Młodzianków, męczenników.
  • W sobotę 1.I. – obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

About the Author