Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022 r.

 1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która nas uświadamia o mocy i działaniu Ducha Świętego w życiu Kościoła, jego sakramentach, misji oraz w życiu każdego z nas. Prośmy o nowe otwarcie się naszych serc na Jego obecność i natchnienia.
 2. Dziękujemy serdecznie za złożone przez Was ofiary na potrzeby remontowe i utrzymania naszego kościoła.
 3. Od jutra 6 czerwca nabożeństwo czerwcowe odbywać się będzie o godz. 18, a zaraz po nim Msza św. Rozpoczynamy także od poniedziałku okres zwykły w liturgii.
 4. Dzisiaj 5 czerwca obchodzimy XV Święto Dziękczynienia, w którym dziękujemy za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. O godz. 12.00 zostanie odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie uroczysta Msza św. dziękczynna za nowych błogosławionych z udziałem Episkopatu Polski. Dzisiaj po każdej Mszy św. odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej. Po Mszy św. będzie również zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej.
 5. Spotkanie Koła Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 czerwca o godz. 16.30 w Kaplicy Matki Bożej.
 6. 16 czerwca w czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku główna Msza św. będzie o godz. 10.30, a zaraz po niej procesja do czterech ołtarzy umieszczonych na terenie przy kościele. Po zakończeniu procesji rozpocznie się Msza św. w języku angielskim. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 13.30!
 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
 • W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła
 • W środę Św. Jadwigę, Królową
 • W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Wiecznego Kapłana
 • W sobotę św. Barnabę, Apostoła
About the Author