Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020

1. Przeżywamy trudny czas w naszym kraju związany z panującą pandemią koronawirusa. Nasz pasterz ks. Kardynał Kazimierz Nycz podjął w związku z tym konkretne decyzje.
    1. Kardynał udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej do dnia 29.03 br. dla:
      1. Osób w podeszłym wieku
      2. Osób z objawami infekcji
  • Dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę
  1. Osób, które czują obawę przed zarażeniem
  2. Pracownikom służby zdrowia
  1. Na Mszach Świętych i innych nabożeństwach nie może być więcej niż 50 osób
  2. Kościoły jak na razie pozostaną otwarte dla indywidualnej modlitwy
  1. Bardzo prosimy, aby osoby starsze, dzieci i młodzież pozostawały w tym czasie w domu. Bądźmy rozważni. Pamiętajmy, że miłość bliźniego, której uczy nas Pan Jezus oznacza, że chcemy dobra drugiego człowieka. Nie narażajmy zatem siebie i innych na zarażenie.
  2. Informujemy też, od dnia dzisiejszego aż do odwołania udzielać będziemy Komunii Świętej tylko na rękę. Przypominamy, że wygląda to w ten sposób: wyciągamy lewą rękę, a prawą kładziemy pod lewą, kiedy ksiądz położy Najświętszy Sakrament na ręku, bierzemy Go w prawą rękę i spożywamy w obecności księdza. Jeżeli ktoś ma opory przed tym sposobem przyjmowania Komunii, niech przyjmie ją w sposób duchowy, tj. klęcząc w ławce wzbudzając chęć przyjęcia Jezusa do serca.
  3. Znak pokoju przekazujmy sobie poprzez skinienie głową lub wypowiedzenie słów „Pokój z tobą”.
  4. Rekolekcje wielkopostne zostają odwołane. Myślę, że ten czas epidemii to najlepsze rekolekcje, jakie nam dał Pan Bóg.
  5. Zachęcamy do wzmożonej modlitwy do Pana Boga o ustanie epidemii, a także za chorych i pielęgnujących ich.
  6. abp Stanisław Gądecki prosi też wiernych, kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego, aby codziennie o g. 20:30 odmawiali różaniec w duchowej łączności ze sobą w swoich domach.
  7. Zawieszamy także, aż do odwołania spotkania wszystkich grup parafialnych.
  8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze seminarium duchowne.