IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021 r.

IV Niedziela Zwykła

31 stycznia 2021 r.

1. Dziś przypada piąta niedziela miesiąca stycznia, z tej racji zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Królowej o godz. 17:30.

1. We wtorek 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. To także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach
    i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne ofiarami złożonymi na tacę. Błogosławieństwo świec tzw. „gromnic” po każdej Mszy świętej.

1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W czwartek będziemy modlić się za kapłanów, oraz o nowe powołania kapłańskie szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17:30.

1. Ze względu na pandemię nie ma w tym roku w naszej parafii wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy”. Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym naszych parafian po każdej Mszy świętej dziś udzielamy błogosławieństwa rodziny i domu osobom, które tego pragną.

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek CARITAS na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w piątek wsp. Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy.

– w sobotę wsp. Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

1. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Stanisławy Winciorek.