IV Niedziela Wielkanocy 12 maja 2019 r.

IV Niedziela Wielkanocy

 12 maja 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy i osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. Taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne.
  2. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne Św. Jana Chrzciciela prosi o odczytanie następującego komunikatu:

Kapłaństwo? Małżeństwo? Zycie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17-19 maja. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegóły na stronie:  www.wmsd.waw.pl.

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie będzie Msza święta.
  2. Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, zapraszamy na różaniec o godz. 17.30, po nim nabożeństwo majowe.
  3. W tym tygodniu wspominamy:

14 maja- Święto św. Macieja Apostoła,

16 maja – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona naszej metropolii.

  1. Organizujemy wyjazd dla młodzieży (15-30 lat) na XXIII Spotkanie Młodych na polach Lednickich. Termin 1.06. Zapisy w zakrystii.
  2. Zapraszamy dzisiaj wszystkich na koncert zatytułowany „Spotkanie z muzyką” po Mszy Św. o godz. 18.00. W programie m. in. J. S. Bach, O. Ketting, M. Lorenc, M. Rondeau.

 

Chrystus Zmartwychwstał!

Prawdziwie Zmartwychwstał!

Alleluja!

About the Author