III Niedziela Zwykła – 22.01.2023 r.

III Niedziela Zwykła 22 stycznia 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Jesteśmy wezwani do głębszej znajomości Pisma Świętego, umiłowania Słowa Bożego i życia Nim poprzez codzienną lekturę i modlitwę. Zapraszamy, dlatego parafian do udziału w spotkaniach Kręgu biblijnego w każdy poniedziałek o godz. 19 w salce pod kuchnią plebanii.
  2. Trwa od środy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Zapraszamy do udziału w spotkaniach ekumenicznych. Szczegóły znajdują się na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  3. Jutro 23 stycznia przypada 10 rocznica śmierci kardynała Józefa Glempa. Tego dnia w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji zmarłego Kardynała Józefa, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz. O godz. 17 w Domie Arcybiskupów Warszawskiej przy ul. Miodowej odbędzie się konferencja poświęcona osobie kard. Glempa. 
  4. Dzisiaj zapraszamy o godz. 17.30 na Nieszpory – modlitwę Liturgią Godzin.
  5. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu odwiedzimy kolejne domy naszej parafii. Rozpoczynamy tym razem o godz. 17.00 pod następującymi adresami: 

W poniedziałek 23 stycznia: ul. Nowolipie 23B i 25A 

We wtorek 24 stycznia: ul. Nowolipie 23A i al. Solidarności 84A 

W środę 25 stycznia: al. Solidarności 86 

W czwartek 26 stycznia: ul. Nowolipie 25 

W piątek 27 stycznia: al. Nowolipie 21, 27, 27A, 27B 

W sobotę 28 stycznia w godzinach 10-13 będziemy na ul. Nowolipie 31. 

  1. Zwracamy się do parafian o pomoc w formie wolontariatu na rzecz naszego kościoła. Chodzi m.in. o pomoc w sprzątaniu Kościoła, ale także poprzez czytanie Słowa Bożego podczas Mszy św. i innych posługach związanych z działaniem parafii. Chętnych prosimy, aby podejść do księży po Mszy św. do zakrystii.

W tym tygodniu wspominamy: 

We wtorek 24 stycznia Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła 

W środę obchodzimy Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła 

W czwartek 25 stycznia Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów 

W sobotę 26 stycznia Św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła 

 

About the Author