III Niedziela Wielkanocy 5 maja 2019 r.

III Niedziela Wielkanocy

 5 maja 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie będzie Msza święta.
  2. Także dzisiaj spotkanie Koła Żywego Różańca o godz. 16.45 w kaplicy MB.
  3. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna. Niech będzie to dla nas zachęta do codziennej modlitwy Słowem Bożym.
  4. W tym tygodniu wspominamy:

6 maja- Święto św. Apostołów Filipa i  Jakuba,

8 maja – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika,

11 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki stolicy.

  1. Organizujemy wyjazd dla młodzieży (15-30 lat) na XXIII Spotkanie Młodych na polach Lednickich. Termin 1.06. Zapisy w zakrystii.
  2. Zapraszamy wszystkich na koncert zatytułowany „Spotkanie z muzyką” w przyszłą niedzielę 12 maja – o godz. 18.45, po Mszy Św. o godz. 18.00. W programie m. in. J. S. Bach, O. Ketting, M. Lorenc, M. Rondeau. Wykonawcy: Damian Skowroński – organy, Bogumił Sroka –trąbka.
  3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Taca na Seminarium Duchowne.
  4. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne Św. Jana Chrzciciela prosi o odczytanie następującego komunikatu:

Kapłaństwo? Małżeństwo? Zycie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17-19 maja. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegóły na stronie  www.wmsd.waw.pl.

About the Author