III Niedziela Adwentu – 11.12.2022 r.

III Niedziela Adwentu 11 grudnia 2022 r.

1. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą od 12 grudnia w poniedziałek. Pragniemy w tym roku liturgicznym odwiedzić wszystkich parafian! Przed świętami Bożego Narodzenia kolęda będzie tylko do 17 grudnia. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16. Po Uroczystości Trzech Króli będziemy kontynuować odwiedziny.  W najbliższym tygodniu odwiedzimy parafian pod następującymi adresami:

Poniedziałek 12 grudnia: ul. Andersa 1, al. Solidarności 72A oraz ul. Nowolipie 1

Wtorek 13 grudnia: al. Solidarności 72

Środa 14 grudnia: ul. Nowolipie 3 i ul. Nowolipie 5

Czwartek 15 grudnia: ul. Nowolipie 2B

Piątek 16 grudnia: ul. Nowolipie 7

Sobota 17 grudnia: al. Solidarności 76

1. Zapraszamy serdecznie na Roraty – o 7 rano od poniedziałku do soboty dla parafian. Roraty dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 będą w poniedziałek i w czwartek o 8 rano.
  2. Spotkania Kręgu Biblijnego odbędzie się 12 grudnia w salce pod kuchnią plebanii. Kolejne spotkanie dla poszukujących i wątpiących oraz dla pragnących pogłębić swoją wiarę (młodych w wieku od 18 do 35 lat) we wtorek o godz. 20 w salce przy zakrystii.
  3. Po Mszy św. można nabyć świece wigilijne Caritas oraz opłatki wigilijne w zakrystii. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest także kosz na jałmużnę adwentową dla potrzebujących z parafii.W przyszłym tygodniu będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas parafialnego.
  4. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Spotkania Kół Żywego Różańca zostały zawieszone do miesiąca lutego 2023 roku.
  5. Rozpoczynamy inicjatywę wolontariatu dla chętnych pragnących pomóc potrzebującym w naszej parafii jako wsparcie duchowe oraz materialne szczególnie wobec osób samotnych. Chętnych gotowych pomóc prosimy o podejście do zakrystii i zostawienie numeru telefonu kontaktowego.
  6. Wprowadzamy Mszę św. tzw. zbiorową w każdą niedzielę o godz. 13.30. Można składać już intencje. Zapraszamy także do zamawiania Mszy św. Gregoriańskich od stycznia.
  7. Zapraszamy serdecznie na przepiękny koncert kolęd w wykonaniu kilku chórów w różnych językach organizowany przez anglojęzyczną Parafię św. Pawła w Warszawie w sobotę 17 grudnia o godz. 19 w naszym kościele. Koncert jest okazją do wspólnego radowania się z przyjścia Zbawiciela i budowania wspólnoty Kościoła, który ma wymiar powszechny.

W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

W poniedziałek 12.12. – Wspom. NMP z Gwadelupe

W środę 13.12. – Wspom. Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła