II Niedziela Adwentu – 10.12.2023 r.

II Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023 r.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na potrzeby remontu i utrzymania naszego Kościoła.
2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 7 rano. Dzieci ze szkół oraz przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy we wtorki i czwartki oraz w soboty. Jest przygotowany specjalny program tematyczny dla dzieci oraz poczęstunek, herbata i kawa dla chętnych.
3. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę ks. Moisesa, z pochodzenia Hiszpana. Ukończył Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. niedzielnej, a w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 8 i 18. Podczas Mszy św. o 8 i 18 w poniedziałek i wtorek będzie możliwość spowiedzi św.
4. Zapraszamy jeszcze do składania intencji mszalnych na styczeń i luty.
5. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
6. Od Adwentu rozpoczęliśmy kolędę. Odwiedzamy wszystkich parafian. Wizyta duszpasterska będzie rozpoczynać się od godz. 16.30. Natomiast w soboty będziemy odwiedzać parafian od godz. 10 do 14. Plan kolędy w najbliższym tygodniu jest następujący:

Poniedziałek 11 grudnia – ul. Karmelicka 1A i 1B
Wtorek 12 grudnia – ul. Karmelicka 1
Środa 13 grudnia – ul. Karmelicka 2, 2A, 2B, 3 i 3A
Czwartek 14 grudnia – ul. Karmelicka 3C i 4A
Piątek 15 grudnia – ul. Karmelicka 4B,
ul. Nowolipie 1 i 2B
Sobota 16 grudnia – ul. Nowolipie 3, 5 i 7

7. Trwa zbiórka darów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Panie z Caritasu będą wydawać i przyjmować torby z darami do godz. 15 w niedzielę. Będzie jeszcze możliwość dostarczenia darów w następną w niedzielę 17 grudnia. Do sumy będzie można zakupić świece wigilijne Caritas. Są także dostępne za dobrowolną ofiary opłatki wigilijne w zakrystii oraz w przedsionku Kościoła.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• We wtorek NMP z Guadelupe
• W środę św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy