XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2023 r.

XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie

1. W niedzielę, 24 września obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpoczyna Tydzień Modlitwy za Uchodźców pod hasłem Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać, który potrwa do 1 października. Zapraszamy do modlitwy za migrantów i uchodźców szczególnie za tych, których w tej chwili przeżywają bardzo wielkie trudności na wyspie Lampedusy.
  2. W tym tygodniu w czwartek 28 września o godz. 19:00 w kościele będzie pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokwomunijnych.
  3. Otwieramy listę zapisów chętnych do bierzmowania dla młodzieży ze szkół średnich (technikum, liceum oraz chętnych ośmioklasistów).
  4. Zapraszamy w niedzielę na modlitwę Liturgią Godzin – Nieszporami o godz. 17.30.
    Przypominamy o spotkaniach Kręgu Biblijnego w poniedziałki o godz. 19 w Kaplicy Matki Bożej.
    Zapraszamy także we wtorki o godz. 19 na spotkania wspólnoty Comunione e Liberazione w salce pod kuchnią plebanii – wejście przy garażach. W poniedziałki o godz. 20 zbiera się grupka studencka Comunione e Liberazione w tym samym miejscu. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Roberto.
  5. W naszej parafii odbywają się stałe czwartkowe spotkania LEGIONU MARYI: godz. 15 Koronka w kościele, potem Różaniec i spotkanie przy herbatce w salce pod plebanią. Zapraszamy!
  6. W każdy czwartek o godz. 20 mają miejsce spotkania Grupy “Przyjaciele Maryi” w salce pod kuchnią plebanii. Zapraszamy szczególnie młode osoby, poszukujące miejsca w Kościele i formacji chrześcijańskiej.
  7. W piątek, 29 września br. przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu obchodzą imieniny biskupi pomocniczy naszej archidiecezji – biskup Rafał Markowski i biskup Michał Janocha. Prosimy o modlitwę w intencji Dostojnych Solenizantów. W tym samym dniu także obchodzi swoje imieniny nasz Ks. Michał Sieradzan. Dziękujemy Panu Bogu za dar życia wspaniałego księdza Michała! Niech Święty Archanioł Michał strzeże go aby jak najdłużej służył w naszej parafii w posłudze kapłańskiej i nasza śliczna patronka Najświętsza Maryja Panna na Lesznie prowadził go do głębszego poznania Miłości Chrystowowej.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

25.09 Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
27.09  Św. Wincentego à Paulo, prezbitera