XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2023 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie i potrzeby remontowe naszego Kościoła! W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na seminarium duchowne. W ostatnim tygodniu dokonaliśmy pod okiem specjalisty ogrodnika uporządkowania ogródka z lewej strony kościoła. Konieczne było wycięcie pasożytów, które zagrażały większym drzewom.
  2. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo Adoracyjne o godz. 17.30.
  3. Wznawiamy od września spotkania Kręgu Biblijnego. Pierwsze spotkanie będzie w poniedziałek 11 września o godz. 19 w Kaplicy Matki Bożej.
  4. Od 1 września wróciła do porządku powszedniego Msza św. o godz. 8 rano.
  5. W najbliższy piątek – 8 września obchodzimy w naszej parafii odpust Narodzenia NMP. Msze św. rano jak w dzień powszedni o 7 i 8. Główna Msza św. odpustowa będzie celebrowana o godz. 18 pod przewodnictwem biskupa Piotra Jareckiego, który udzieli podczas niej sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Ostatnia próba dla kandydatów do bierzmowania będzie 5 września we wtorek o godz. 19. Obecność obowiązkowa! Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów!
  6. W poniedziałek 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny – Mszą św. inaugurująca dla uczniów V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego odbędzie się o godz. 9 rano. Dzieci i młodzież mieszkające na terenie naszej parafii na inaugurację roku szkolnego i katechetycznego w przyszłą niedzielę 10 września na Mszę św. o godz. 10.30. Dzieci zachęcamy do wzięcia ze sobą do poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych.
  7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca – modlitwa w intencji kapłanów będzie po Mszy św. o godz. 8.
  8. W przyszłą niedzielę 10 września odbędzie się pierwsze spotkanie po wakacjach Koła Żywego Różańca o godz. 16.45 w Kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.
  9. Przypominamy o beatyfikacji rodziny Ulmów w przyszłą niedzielę 10 września w Markowej o godz. 10.