5 Niedziela Zwykła – 4 luty 2017 – Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA ZWYKŁA
5 luty 2017 r.
Ogłoszenia duszpasterskie

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.
2. Dzisiaj o godz. 16.45 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca oraz wszystkich, którzy chcą do niej wstąpić. O godz. 17.30 nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.
3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
4. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W tym roku przypada jubileuszowy XXV, pod hasłem „Zadziwienie tym, co czyni Bóg: Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny…” (Łk 1, 49). Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, chorych i osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do świątyni. Lokalne obchody rozpoczniemy w naszym kościele Mszą świętą o godz. 11.00, podczas której udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych, a po Mszy świętej agapa w sali, tzw. „starej zakrystii”. Do zorganizowania agapy zapraszam wszystkie wspólnoty parafialne, mile widziane własne wypieki.
5. W tym tygodniu patronują nam:
6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu;
10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
6. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Barbara Sztyber oraz śp. Anna Bartnicka, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele, w poniedziałek, 6 lutego o godz. 13.00. Polećmy je Miłosiernemu Bogu…

About the Author