5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 marca 2018 r.

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 18.00. Pozostałe Msze o godz. 7.00 i 8.00.

3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i 18.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15.

4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

5. Bractwo szkaplerzne ma swoje spotkanie przedświąteczne w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

6. W najbliższą sobotę, 24 marca odbędzie w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie spotkanie w ramach XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Diecezjach. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Poprowadzi je wspólnota ewangelizacyjna Mocni w Duchu oraz młodzi z Młodość – Lubię to! Program spotkania przewiduje Eucharystię, świadectwa młodych, ewangelizację oraz na zakończenie o godz. 14.00 koncert uwielbienia. Zaproszeni są wszyscy młodzi, zwłaszcza przygotowujący się do bierzmowania. Wyjazd z parafii o godz.10.00. Zgłoszenia w zakrystii.

7. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Przy wyjściu z kościoła parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na parafian zmagających się z trudną sytuacją materialną.

8. Od 19-25 marca w kaplicy sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53, po raz 8 odbędzie się Warszawskie Jerycho dla Życia, czyli nieustanna, tygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia. Organizowane jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej Archidiecezji. Formularz zgłoszeniowy: www.warszawa.ksm.org.pl

9. W Wielkim Poście próbujemy odkrywać sens Drogi Krzyżowej. Pomóc nam w tym może spektakl „Przyjdź, dotknij tej rany” oparty na motywach „Golgoty Jasnogórskiej” Ernesta Brylla grany w Teatrze Oratorium, przy ul. Kawęczyńskiej 53, (przy Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa). Spektakle grane są 24 marca (sobota) o godz. 19.00 oraz 25 marca (niedziela) o godz. 16.00 i 19.00. Koszt biletu 30 zł. przeznaczony jest na Oratorium. Informacje: www.oratorium.waw.pl

10. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego szuka pamiątek związanych z dwoma wielkimi Polakami: zdjęć, odręcznie napisanych listów, dedykacji. Klisz fotograficznych, filmów oraz innych pamiątek. Nr tel i adres mailowy znajduje się na stronie internetowej muzeum: www.muzeumjp2ipw.pl lub na plakacie, na tablicy ogłoszeń.

11. W najbliższą sobotę, 24 marca wyruszamy na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd o godz. 7.00, autokar będzie podstawiony przed kościołem.

12. Wszystkich, którzy nie uczestniczyli w rekolekcjach zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu, w Triduum Paschalne spowiedzi już nie będzie. W naszym kościele posługujemy w konfesjonale codziennie w dni powszednie przed każdą Mszą świętą.

13. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Paweł Aleksander Podszewicki, kawaler i Natalia Yatskovska, panna obydwoje z naszej parafii (zapowiedź 2).

14. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Krzysztof Marian Jarecki. Polećmy go Miłosiernemu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek…

About the Author