4 grudnia – II NIEDZIELA ADWENTU Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU-4 grudnia 2016 r.
1. Dziś drugą niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić i uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.
Zapraszamy wszystkich na RORATY, odprawiane tradycyjnie o brzasku dnia, we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 7.00. Dzieci otrzymują elementy szopki, którą przez adwent będą konstruowały w domu. Po RORATACH, od poniedziałku do piątku, tak jak było to w zeszłym roku, zapraszamy do „Starej Zakrystii” na Adwentowe „Małe conieco”.
2. Dziś przypada XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Oprócz modlitwy wspieramy to dzieło specjalną zbiórką do puszek po każdej Mszy świętej.
3. Dzisiaj o godz. 16.45 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o 17.30 na wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne.
4. Za tydzień w niedzielę 11 grudnia rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku. Serdecznie zachęcamy, byście zaplanowali sobie czas do udziału w Rekolekcjach.
5. Trwają wizyty duszpasterskie rodzin i mieszkańców naszej parafii. Plan kolędy jest umieszczony na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej, na facebooku oraz wysłany mailem.
6. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:
we wtorek 6 XII – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa;
w środę 7 XII – św. Ambrożego, biskupa Mediolanu, gorliwego duszpasterza i teologa;
w czwartek 8 XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. 8 grudnia Msze w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 11.00 i 18.00. Godzina łaski z modlitwą różańcową o godz. 12.00;
w piątek 9 XII – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest, a 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.
7.  Przy ołtarzu św. Józefa został wystawiony kosz, w którym będziemy mogli złożyć dary świąteczne przeznaczone dla najbiedniejszych.
8. Dzisiaj gościć będziemy o godz. 18.00 Warszawski Chór “Polonia”, z dyrygentem P. Zbigniewem Szablewskim, który zadba o oprawę muzyczną podczas Mszy świętej, a zaraz po niej zapraszamy na koncert pieśni adwentowych. Wstęp wolny.
9. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła, można nabyć poświęcony opłatek oraz świecę Caritas na wigilijną wieczerzę.
10. W środę, 7 grudnia 2016 roku, w Katedrze Św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza św. dla Młodych, pod przewodnictwem Kard. Kazimierza Nycza, a po Mszy świętej odbędzie się spotkanie dla wolontariuszy pragnących włączyć się w przygotowania Orszaku Trzech Króli w Warszawie.
11. Klerycy III roku WMSD Św. Jana Chrzciciela w Warszawie zapraszają na sztukę pt. Silniejszy od nienawiści. Jest to sceniczna adaptacja historii Tima Guénard w reżyserii Beaty Redo – Dobber i Katarzyny Nowickiej – Mandes. Daty i godziny spektakli są zamieszczone na stronie internetowej seminarium: wmsd.waw.pl. Rezerwacji biletów można dokonywać także telefonicznie: 666728171.
12. Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską Mama, Tata i Dzieci, której celem jest przedstawienie projektu prawa gwarantującego, że w prawodawstwie Unii Europejskiej „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie „rodziny”. Więcej informacji znajduje się na stronie: mamatatadzieci.pl
13. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne, składane indywidualnie bądź na konto parafialne, zostały zakupione materiały na okna w kościele. W najbliższym czasie podjęty będzie ich montaż.
14. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Maria Zofia Wodzińska. Wieczny odpoczynek…
Wołanie św. Jana Chrzciciela z dzisiejszej Ewangelii, niech będzie dla nas zachętą do jeszcze bardziej intensywnego przeżywania adwentu i zbliżających się rekolekcji. Błogosławionej niedzieli!

Plan kolędy od 5 do 17 grudnia 2016r.:
– poniedziałek, 5 grudnia od godz. 16.30 – Aleja Solidarności 82A;
– wtorek, 6 grudnia od godz. 16.30 – Nowolipie 31;
– środa, 7 grudnia od godz. 16.30 – Nowolipie 25, 25A, 27, 27A, 27B, 29, 29A i 29B;
– piątek, 9 grudnia od godz. 16.30 – Nowolipie 21, 23A i 23B;
– sobota, 10 grudnia od godz.11.00 – Aleja Jana Pawła II 35;
– poniedziałek, 12 i wtorek, 13 grudnia – rekolekcje adwentowe
– środa, 14 grudnia od godz. 16.30 – Aleja Jana Pawła II 36 i 38;
– czwartek,15 grudnia od godz. 16.30 – Nowolipie 17A;
– piątek, 16 grudnia od godz. 16.30 – Nowolipie 13/15, 17 i 17B;
­- sobota,17 grudnia od godz.11.00 – Aleja Solidarności 82.