2 Niedziela zwykła-14 stycznia 2018 r.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA- 14 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 17.30.

4. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

5. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą…(Wj 15,6) Zapraszamy na spotkania modlitewne odbywające się w naszej okolicy: 18 stycznia o godz. 18.00 w kościele ewangelicko-reformowanym, Al. Solidarności 74. Pozostałe miejsca modlitwy i spotkań ekumenicznych przy wyjściu na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

6. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz.10.30.

7. W tym tygodniu patronują nam:

• 17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W piątek, 19 stycznia o godz. 10.00 odbędzie się w naszym kościele pod przewodnictwem Ks. Biskupa Michała Janochy spotkanie opłatkowe księży dekanatu staromiejskiego. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia i modlitwy za naszych księży.

9. Trwa wizyta duszpasterska. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

• 15 I, poniedziałek: od godz. 16.30 Karmelicka 1, 1A, 1B, 2B, od godz. 17.30 Karmelicka 2, 2A i 3C;

• 16 I, wtorek: od godz. 16.30 Karmelicka 4A, od godz. 18.00 Karmelicka 4B;

• 17 I, środa: od godz. 16.30 Nowolipki 17A i 17B, od godz. 18.00 Nowolipki 17;

• 18 I, czwartek: od godz. 16.30 Nowolipki 15;

• 19 I, piątek: od godz. 16.30 Nowolipki 11 i 13:

• 20 I, sobota: od godz. 11.00 Nowolipki 9, 9A, 9B i 11A;

Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć wizyty kolędowej kapłana w wyznaczonym terminie lub nowych parafian, serdecznie prosimy o zgłoszenie się na dodatkowy termin wizyty: w poniedziałek, 22 stycznia od godz. 16.30, we wtorek 23 stycznia od godz. 16.30 lub w sobotę 27 stycznia od godz. 11.00. Zgłoszeń prosimy dokonywać w zakrystii bezpośrednio po Mszy świętej, w kancelarii parafialnej lub pisząc na adres e-mail: narodzenienmp@gmail.com, dodając nr telefonu.

10. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Helena Kordyszewska, śp. Ewa Dytry i śp. Jadwiga Halina Pożarycka. Polećmy je Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje nam drogę prowadzącą do zbawienia. Dzieciom i młodzieży oraz Nauczycielom życzymy dobrego zimowego odpoczynku.