19 luty 2017 r. VII Niedziela zwykła Ogłoszenia duszpasterskie

VII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 luty 2017 r.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do
pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. Dzisiaj o godz. 17.30 Nieszpory.

3. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

4. W tym tygodniu patronuje nam:
23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169.

5. Parafialny Caritas zbiera dzisiaj po każdej Mszy świętej ofiary do puszek na swoich podopiecznych, zmagających się z biedą. Zachęcamy też Parafian do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas, niosąc w ten sposób pomoc najbardziej potrzebującym. Szczegóły na plakacie przy wyjściu.

6. Od 17 lutego 2017r. wszedł do kin całej Polski film „Zerwany Kłos” o bł. Karolinie Kózkównej w reżyserii Witolda Ludwiga. Niesie on przesłanie o sensie cierpienia i zwycięstwie miłości nad nienawiścią. W obliczu prześladowania katolików w całym świecie, bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania dla każdego z nas. Informacje o filmie, jak również o miejscach jego wyświetlania można znaleźć na stronie: www.zerwanyklos.pl.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Kalinowski, kawaler z naszej parafii & Honorata Zdunek, panna z par. św. Barbary w Sikorzu – zapowiedź 2.

8. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Daniela Telesfora Ziętek-Tomaszewska oraz śp. Tadeusz Łabęcki. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Błogosławionej niedzieli i dobrych ferii zimowych!