XXII Niedziela zwykła – 2 września 2018 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.30, a spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca wyjątkowo w przyszła niedzielę 9 września, o godz.16.45 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.
  2. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w dniu 3 września, w poniedziałek o godz. 9.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Jest też możliwość uczestniczenia we Mszy świętej o godz. 7.00, 8.00 lub 18.00. Spowiedź tego dnia pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  3. Przypominamy, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii. Niedzielne Msze święte pozostają bez zmian. Dzieci zapraszamy zwłaszcza na Mszę o godz. 10.30, a młodzież na godz. 18.00. W dni powszednie wraca Msza święta o godz. 8.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej i o świętość wszystkich już powołanych. Spowiedź w pierwszy piątek  od godziny 17.
  5. 7 września po Mszy ok. godz. 19, w wigilię uroczystości, patronki naszej parafii, zapraszamy na uroczyste nieszpory gregoriańskie z dawnych ksiąg polskich o Narodzeniu NMP. Śpiewają „Stołeczni Kantorzy”
  6. W sobotę, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii to uroczystość odpustowa. Główna suma odpustowa o godzinie 18.00, pod przewodnictwem ks. prałata Wiesława Kądzieli, a homilię wygłosi ks. prałat Walenty Królak. Tego dnia też dodatkowa Msza święta o godz. 11.00. W naszej polskiej tradycji święto Narodzenia NMP znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
  7. Pierwsze jesienne spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się 3 września, bezpośrednio po Mszy Świętej, która będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 8.00 w intencjach, „o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla Członków parafialnego zespołu AK, jak również przyszłych członków oraz Dar Nieba dla Tych, którzy już odeszli do Wieczności”. Wszystkich chętnych zapraszamy i prośmy w intencjach Nowej Ewangelizacji w naszej Ojczyźnie.
  8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie.