Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 21 listopada 2021 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 21 listopada 2021 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata. Jego panowanie nie wynika z jakichś dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Z racji Uroczystości o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa.
    Za publiczne odmówienie aktu można zyskać odpust zupełny na normalnych warunkach.

 

  1. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, oraz kieruje nasze dusze ku oczekiwanemu powtórnemu przyjściu Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Z obu tych względów jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Msze święte tzw. Roraty będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 7:00.

 

  1. W poniedziałek, 22 listopada po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

 

  1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na Seminarium Duchowne Archidiecezji Warszawskiej.

 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– w poniedziałek wsp. Św. Cecylii dziewicy i męczennicy.

– w środę wsp. Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy.

 

 

 

About the Author