Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej) – 24.03.2024 r.

Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej) 24 marca 2024 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

  1. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia Niedzielą Palmową. Pragniemy przyjąć Chrystusa jako naszego Jedynego Króla i Zbawiciela i z Nim przeżywać najważniejsze tajemnice naszej wiary. Przed każdą Mszą św. dzisiaj są do nabycia palemki oraz woda święcona w buteleczkach.
  2. Zachęcamy do składania intencji mszalnych. Są jeszcze wolne intencje na kwiecień i maj.
  3. Dziękujemy serdecznie w imieniu Parafialnego Zespołu Caritas za dary przyniesione dla najuboższych. Panie z Caritasu przygotowały w sumie 60 paczek świątecznych oraz 10 specjalnie dla dzieci. Są do nabycia jeszcze świece Caritas w przedsionku kościoła.
  4. Zachęcamy jeszcze do Spowiedzi św. – w poniedziałek, wtorek i środę będziemy spowiadać na każdej wieczornej Mszy św. i również dyżurować będziemy w konfesjonale po Mszy św., do kiedy będzie potrzeba.
  5. Po Mszy św. Zachęcamy do ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO: 

  • W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy będzie do godz. 22. (Tego dnia nie ma Mszy św. porannych!) 
  • W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim będzie do godz. 22. Taca przeznaczona będzie tradycyjnie na Grób Pański w Jerozolimie. Tego dnia obowiązuje post ścisły! 
  • W Wielką Sobotę obrzęd poświęcenia pokarmów (“Święconka”) odbędzie się jak w zeszłym roku w Kaplicy Matki Bożej od godz. 8 do 14. W trakcie poświęcenia jeden z księży będzie dyżurował w konfesjonale. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim.  
  • Zapraszamy serdecznie na najważniejszą liturgię w ciągu roku – WIGILIĘ PASCHALNĄ o godz. 22. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec chrzcielnych, ponieważ będziemy odnawiać przyrzeczenia chrzcielne. Zakończymy liturgię uroczystą procesją rezurekcyjną wokół kościoła. 
  • Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odbędą się według porządku niedzielnego. UWAGA! Tak, jak w zeszłym roku nie będzie Mszy św. REZUREKCYJNEJ o godz. 6!!! 
About the Author