V NIEDZIELA ZWYKŁA 7 lutego 2016 r.

1. Dzisiaj o godz. 16.45 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. W tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post, czyli czas przygotowujący do obchodu Świąt Paschalnych Zmartwychwstania Pańskiego. Trwa on od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku. To czas praktykowania czynów pokutnych służących nawróceniu serca, czyli przed wszystkim modlitwy, jałmużny, uczynków pobożności i miłości, umartwienia przez wierniejsze pełnienie obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Czasem pokuty w Kościele są poszczególne piątki całego roku i okres Wielkiego Postu.

Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową.

Post ścisły, czyli tylko 3 bezmięsne posiłki w ciągu dnia, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich wiernych między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki i w czasie Wielkiego Postu.

3. W Środę Popielcową Msze święte z błogosławieństwem popiołu i obrzędem posypania głów wiernych o godz.: 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 (z udziałem dzieci), 18.00 oraz w języku angielskim o 19.30.

4. Nabożeństwa Pasyjne z rozważaniem męki Pana Jezusa:

Droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy świętej o godz. 8.00 oraz po Mszy o 18.00;

Gorzkie żale w niedziele o godz. 17.15. Kazania pasyjne na temat ostatnich 7 słów wypowiedzianych przez Pana Jezusa będzie głosił ks. diakon Mateusz Oborzyński.

Za odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej bądź udział w Gorzkich żalach można w okresie Wielkiego Postu uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W wybranych kościołach Warszawy od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej przez wszystkie dni Wielkiego Postu będzie trwała liturgia stacyjna na wzór liturgii Rzymskiej. Szczegóły i wykaz kościołów na plakacie przy wyjściu z kościoła.

5. W czwartek 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypada obchodzony już po raz dwudziesty czwarty Światowy Dzień Chorego. Temat Dnia został zaczerpnięty z wydarzenia w Kanie Galilejskiej: Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja – „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2, 5). Zapraszamy chorych na Mszę świętą z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 11.00 i spotkanie przy herbacie, czy kawie w sali przy kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej. Po Mszy świętej w zakrystii można zgłaszać osoby, które potrzebują transporu do kościoła, jak również tych, którzy chcą służyć swoim transportem bądź pomocą chorym w dostaniu się do kościoła.

6. W dniach 7-13 lutego będziemy obchodzić 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

7. Za tydzień taca przeznaczona będzie na potrzeby warszawskiego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela.

8. W przyszłą niedzielę 14 lutego gościć będziemy ks. Jacka Krzemienia, który głosił będzie kazania na wszystkich Mszach świętych oraz przedstawicieli wspólnoty „Chleb życia”, z produktami z własnej przetwórni owoców.

9. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone w dziś na tacę na cele inwestycyjne. Ostatnio zamontowaliśmy nowe, ledowe oświetlenie obrazu Matki Bożej. Trwały też dalsze prace przy instalacji wodno-kanalizacyjnej przy kościele i na plebanii.

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego przeżycia Wielkiego Postu!

About the Author