Uroczystość Przenajświętszej Trójcy – 26.05.2024 r.

Uroczystość Przenajświętszej Trójcy 26 maja 2024 r.

1. Nabożeństwo majowe jest codziennie o godz. 18. Zaraz po nim Msza św. W niedzielę nabożeństwo tradycyjnie o godz. 17.30. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tą niedzielę kończy się okres Komunii wielkanocnej.
  2. Zachęcamy do składania intencji mszalnych na lipiec i sierpień.
  3. W poniedziałek 27 maja zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce plebanii.
  4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 oraz 18.00. Główna Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła będzie o godz. 10.30. Po procesji o godz. 12 będzie Msza św. w języku angielskim. Zapraszamy na Eucharystię o 10.30 szczególnie dzieci, które przyjęły w tym i w zeszłym roku I Komunię św. Dla grupy dzieci z zeszłego roku będzie to Msza św. Rocznicowa. (Nie będzie natomiast tego dnia Mszy św. o godz. 13.30 oraz 20.45). Zachęcamy chętnych do pomocy w ustawieniu i przyozdobieniu ołtarzy w środę na godz. 19 do zakrystii.
  5. We wtorek 28 maja przypada 43 rocznica śmierci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia 8 r. święceń kapłańskich będą obchodzić ks. Mateusz i ks. Michał.
  6. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Święto Dziękczynienia. Tego dnia będzie zbiórka do puszki na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia będzie procesja z relikwiami z placu Piłsudskiego o godz. 8.00 do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 12.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem i z homilią kard. Grzegorza Rysia.
  7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • 27 maja w poniedziałek św. Pawła VI, papieża
  • 28 maja we wtorek bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa