XXII Niedziela Zwykła – 1.9.2024 r.

1. Zachęcamy do składania intencji mszalnych na wrzesień i październik.
  2. Powitamy nowych księży, którzy od dzisiaj zaczynają posługę duszpasterską w naszej parafii. To ks. Elia Callegarin oraz ks. Mateusz Wyrzykowski. Życzymy im owocnej posługi!
  3. 1 września (dziś) o godz. 10.30 będzie także Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci do przyniesienia przyborów szkolnych do poświęcenia. Msza św. dla uczniów V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego będzie w poniedziałek 2 września o godz. 10.
  4. 7 września o godz. 18 w sobotę odbędzie się bierzmowanie młodzieży z naszej parafii. Mszy św. przewodniczył będzie i sakramentu udzieli Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz. Próby dla kandydatów do bierzmowania odbędą się 3 września i 6 września o godz. 19.30 w kościele. Obecność jest obowiązkowa!
  5. 8 września w niedzielę obchodzimy odpust parafialny Narodzenia NMP, podczas którego na Mszy św. o godz. 10:30 i o 18 pożegnamy ks. Michała i ks. Mateusza, którzy kończą posługę w parafii. Serdecznie zapraszamy parafian i gości! Centralna Msza Św. Odpustowa będzie o godzinie 13:30. Po niej w starej zakrystyjki będzie Agapa odpustowa. W związku z przygotowaniem odpustu i agapy zapraszamy chętnych do pomocy na spotkanie organizacyjne 2 września w poniedziałek o godz. 19 w kościele, a chętni do przyniesienia własnych wypieków lub kanapek niech się zgłoszą zaraz po Mszy Św. do zakrystii.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej o 8:00 modlitwa w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie. W piątek okazja do spowiedzi rano, i od godz. 17.30. W sobotę będzie po Mszy Św. o godz. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  7. 7. Od 1 września wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w niedzielę: duszpasterstwo po polsku (7:30, 9:00, 10:30, 13:30, 18:00 i 20:45), Mszy po angielsku (12:00 i 19:00), i o 10:30 i w kaplice MB Szkaplerznej Msza po hiszpańsku. W dni powszednie (pon-sob) 7:00, 8:00 i 18:00.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Piotr Wierzbicki, kawaler z Parafii Chrystusa Króla w Warszawie oraz Julia Gietka, panna z parafii tutejszej