XXI Niedziela Zwykła – 25.08.2024 r.

1. Zachęcamy do składania intencji mszalnych na wrzesień i październik.
  2. 1 września w niedzielę będzie powitanie nowych księży, którzy rozpoczną posługę duszpasterską w naszej parafii. Będą to ks. Elia Callegarin oraz ks. Mateusz Wyrzykowski. Życzymy im owocnej posługi!
  3. Natomiast 8 września pożegnamy się z ks. Michałem Sieradzanem, który przez cztery lata pełnił u nas funkcję wikariusza oraz z ks. Mateuszem Wojtczakiem, który był rezydentem w naszej parafii przez pięć lat ze względu na studia. Wiadomo, każda zmiana jest bolesna, zwłaszcza gdy odchodzą tak wartościowi duszpasterze. Ks. Mateusz wraca do swojej diecezji, a ks. Michał zgodnie z duchem naszego seminarium wyjeżdża na misje. Bardzo się cieszymy, że skierowano do nas tak wartościowych księży, którzy zastąpią odchodzących poprzedników, chociaż ich odejście jest dla nas trudne. Pragniemy pożegnać się z nimi 8 września – o 10.30 odprawiać będzie ks. Michał a o 18  ks. Mateusz.
  4. 1 września o godz. 10.30 będzie Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci do przyniesienia przyborów szkolnych do poświęcenia. Msza św. dla uczniów V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego będzie w poniedziałek 2 września o godz. 10.
  5. 7 września o godz. 18 w sobotę odbędzie się bierzmowanie młodzieży z naszej parafii. Mszy św. przewodniczył będzie i sakramentu udzieli Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz. Próby dla kandydatów do bierzmowania odbędą się 3 września i 6 września o godz. 19.30 w kościele. Obecność jest obowiązkowa!
  6. 8 września w niedzielę obchodzimy odpust parafialny Narodzenia NMP.W związku z przygotowaniem odpustu zapraszamy chętnych do pomocy na spotkanie organizacyjne 2 września w poniedziałek o godz. 19 w kościele.
  7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • W poniedziałek 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej
  • We wtorek 27 sierpnia Wspomnienie św. Moniki