XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 13 WRZEŚNIA 2015 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna V Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa” i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jest on obchodzony zawsze w tygodniu, w którym przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy św. w piątek o godz. 18.00, a także spowiedzi i Komunii świętej.
  2. W najbliższą środę 17 września przypada 76. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji poległych i pomordowanych w czasie okupacji sowieckiej.
  3. Dzisiejsza taca, jest przeznaczona na Warszawskie Seminarium Duchowne.
  4. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. Spotkanie rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym chcą przygotowywać się do I Komunii św. odbędzie się dzisiaj po Mszy o godz. 13.30.
  6. Młodzież z III klas gimnazjum i starszą zapraszamy na katechezy przygotowujące do bierzmowania. Zapisy do końca września w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 13.30.
  8. Także za tydzień po Mszach świętych zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  9. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • jutro 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • we wtorek 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  • w środę 16 września – św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;
  • w czwartek 17 września – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, arcybiskupa metropolity warszawskiego. W bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, o godz. 18.00 uroczysta Msza święta;
  • w piątek 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i Archidiecezji Warszawskiej oraz dzieci i młodzieży;
  • w sobotę 19 września – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika.
  1. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w wolontariat, organizację i przyjęcie młodzieży w ramach Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek po Mszy świętej o godz. 18.00 do kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej. W naszej parafii będziemy gościć około 100 młodych osób.
  2. W sobotę 26 września zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Lichenia i Świnic Warckich, wyjazd o godz. 6.00, koszt 50 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  3. Amatorów aktywnego odpoczynku zapraszamy na spływ kajakowy rzeką Rawką. Wyjazd w sobotę 19 września po Mszy o godz. 7.00, powrót w godzinach wieczornych, koszt 50 zł.
  4. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: (zapowiedź II) Krystian Jan Bodych, kawaler z par. tutejszej i Kinga Kałusko, panna z par. w Zielonce,
  5. W minionym tygodniu zmarły nasze parafianki: śp. Irena Bożena Śpiewakowska, śp. Zofia Teresa Gawlik i śp. Lidia Zofia Maciejewska. Wieczny odpoczynek…

Serdecznie dziękujemy dzisiejszemu Kaznodziei, Ks. Prof. Mieczysławowi Nowakowi za słowo Boże i życzymy Mu wszelkich potrzebnych łask!

Niech doświadczenie spotkania z Chrystusem podczas dzisiejszej Liturgii pomoże nam wszystkim wyznawać Go odważnie w codzienności! Błogosławionej niedzieli!