XXVIII Niedziela zwykła – 14 października 2018 r.

1. Na nabożeństwa październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.15. Dzieci zapraszamy zwłaszcza w czwartki.
  2. Dziś kolejny Dzień Papieski. Tegoroczne hasło brzmi: „Promieniowanie Ojcostwa”. To nawiązanie do nauczania Papieża Polaka, który podkreślał rolę ojca we współczesnym świecie. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. To także pamięć o 40 rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolice Piotrową
  3. W środę po Mszy wieczornej o godzinie 19 odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.
  4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
  5. W czwartek, 19 października przypada 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  6. Także w tym tygodniu wspomnienie liturgiczne:

– poniedziałek – Św. Teresy z Avila,

– wtorek – Św. Jadwigi Śląskiej,

– środa – Św. Ignacego Antiocheńskiego,

– sobota – Św. Jana Kantego.

1. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii oraz Sanktuarium Matki Bożej w Pieczyskach w terminie 27 październik. Koszt 60 zł.
  2. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
  3. Przyjmujemy wypominki związane z modlitwą za zmarłych. Po każdej Mszy świętej można wziąć specjalnie przygotowane kartki i wypisać na nich czytelnie tych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu i modlitwie wspólnoty Kościoła. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej i zakrystii.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas naszej parafii i pomoc najuboższym.