XXVII Niedziela zwykła – 7 października 2018 r.

XXVII Niedziela zwykła – 7 października 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.15. Dzieci zapraszamy zwłaszcza w czwartki.
  2. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i tych, którzy chcą do niej się włączyć, dzisiaj o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.
  3. Po Mszy wieczornej odbędzie się dzisiaj, pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  4. Z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Różańcem o godz. 17.15. Po Mszy świętej o godz.18.00 procesja z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę, jak co roku przed 16 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tegoroczne hasło brzmi: „Promieniowanie Ojcostwa”. To nawiązanie do nauczania Papieża Polaka, który podkreślał rolę ojca we współczesnym świecie. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
  6. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii oraz Sanktuarium Matki Bożej w Pieczyskach w terminie 27 październik. Koszt 60 zł.
  7. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
  8. Zaczynamy przyjmować wypominki związane z modlitwą za zmarłych. Po każdej Mszy świętej można wziąć specjalnie przygotowane kartki i wypisać na nich czytelnie tych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu i modlitwie wspólnoty Kościoła. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej i zakrystii.
About the Author