XXVI Niedziela zwykła – 30 września 2018 r.

1. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy od jutra nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.15 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.
  2. Jeszcze przez najbliższe tydzień zapisujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej oraz dorosłych i młodzież na przygotowanie do bierzmowania.
  3. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i tych, którzy chcą do niej się włączyć, w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy świętych będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 17.00 do 18.30.
  5. 1 października, wspominamy św. Teresą od Dzieciatka Jezus, dziewicę i doktora kościoła.
  6. We wtorek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza.
  7. 4 października – św. Franciszek z Asyżu, ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. A następnego dnia czyli 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski.
  8. Za tydzień po Mszy wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  9. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii oraz Sanktuarium Matki Bożej w Pieczyskach w terminie 27 październik. Koszt 60 zł.
  10. Chcemy przypomnieć że trwa ewangelizacja po domach. Osoby upoważnione do głoszenia ewangelii rozpoczęły odwiedzanie parafian. Maja ze sobą upoważnienie wystawione przez nasza parafie. Bardzo prosimy o przyjęcie tych osób.
  11. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
  12. W przyszła niedzielę taca będzie przeznaczona na remont węzła cieplnego, który po latach użytkowania jest w bardzo złym stanie technicznym. Już trwa wymiana wymienników ciepła, a w ciągu dwóch do trzech tygodni powinny zakończyć się prace. Natomiast przed nami w przyszłym roku remont całego systemu grzewczego w całym obiekcie.