XXV Niedziela zwykła – 23 września 2018 r.

XXV Niedziela zwykła – 23 września 2018 r.
Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj spotkanie Bractwa Szkaplerznego i wszystkich którzy przyjęli znak szkaplerza o godz. 17.15 w sali przy zakrystii. Nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.30.
2. Jeszcze przez najbliższe tydzień zapisujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej oraz dorosłych na przygotowanie do bierzmowania.
3. Dzisiaj po mszy św. o godzinie 10.30 odbędzie się spotkanie służby liturgicznej z naszej parafii i zapisy nowych kandydatów do tej posługi.
4. Chcemy poinformować, że od przyszłego tygodnia rozpoczniemy ewangelizację po domach. Osoby upoważnione do głoszenia ewangelii rozpoczną odwiedzanie parafian. Maja ze sobą upoważnienie wystawione przez nasza parafie. Bardzo prosimy o przyjęcie tych osób.
5. Jest już nowa księga intencji mszalnych na przyszły rok. Zainteresowane osoby zapraszamy do kancelarii lub zakrystii.
6. W tym tygodniu patronują nam:
– 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, patron Warszawy, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;
– 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
– 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;
– 29 IX – w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
– 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

About the Author