XXIV Niedziela zwykła – 16 września 2018 r.

XXIV Niedziela zwykła – 16 września 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
  2. W rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, 17 września, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Tego dnia przypada tez liturgiczne wspomnienie świętego arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
  3. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września we wtorek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii sprawowanych tego dnia, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  4. W piątek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
  5. Przez najbliższe dwa tygodnie zapisujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej oraz dorosłych na przygotowanie do bierzmowania.
  6. W przyszła niedzielę po mszy św. o godzinie 10.30 odbędzie się spotkanie służby liturgicznej z naszej parafii i zapisy nowych kandydatów do tej posługi.
  7. W tym tygodniu wspominamy jeszcze 20 września – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem.
  8. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane dzisiaj na cele Caritas naszej parafii i najuboższych.

 

About the Author