XXIII Niedziela zwykła – 9 września 2018 r.

  1. Dzisiaj o godz. 16.45 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej mają swoje spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
  2. Z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Różańcem o godz. 17.20. Po Mszy świętej o godz.18.00 procesja z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.
  3. W czwartek 13 września wspominamy św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora kościoła.
  4. W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcamy do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej.
  5. W sobotę, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas naszej parafii i pomoc najuboższym.
  7. W najbliższym czasie rozpoczniemy zapisy dzieci na przygotowanie do I komunii świętej oraz dorosłych i młodzież do sakramentu bierzmowania.
About the Author