XVIII Niedziela zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.30.

 

  1. W poniedziałek 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. Akt przemienienia Pana Jezusa na Górze Tabor pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

 

  1. W najbliższy czwartek, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku.

 

  1. 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce.

 

  1. 11 sierpnia wspomnienie św. Klary, dziewicy – idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

 

  1. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.

 

  1. Spotkania członków Koła Różańcowego odbywają się w naszej parafii w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Zapraszamy wszystkich członków dziś na godzinę 16: 45

 

  1. Na czas wakacyjny, do 31 sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze bez zmian.

 

  1. Trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, w czasie wakacyjnym w godz. 7.45 do 18.00.

 

About the Author