VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dzisiaj o godz. 16.45, spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. 3 marca 2019r, to 12 rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, a następnego dnia dzień imienin, polecajmy w modlitwie Księdza Kardynała.
  3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału od 3-9 marca, Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
  4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 17,00, 18.00. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem.
  5. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15.
  6. Tradycyjnie w Środę Popielcową rozpoczyna się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych, szczegółowy terminarz i ramowy program na tablicy ogłoszeń.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Przyjdźmy do świątyni na modlitwę ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  8. W piątek 8 marca, przeżywać będziemy Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystania seksualnego osób nieletnich.
About the Author