V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.15 – Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. W najbliższy poniedziałek zapraszamy na godzinę 19, na koncert Pieśni Pasyjnych.
  3. W sobotę, przed Niedzielą Palmową, 13 kwietnia, od godz. 11.00, odbędzie się czuwanie młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, z racji Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w diecezjach.
  4. Dziś o 16.45 w Kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
  5. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. W wielkim tygodniu będziemy spowiadać do środy wieczorem. W święte Triduum Paschalne nie będzie można skorzystać ze spowiedzi.
  6. Przyszła niedziela, 14 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
  7. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty żywnościowe dla zmagających się z biedą.
  8. Jak przed każdymi świętami Caritas przygotował świece, są do nabycia przy wejściu do kościoła.

 

About the Author