ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

NIEDZIELA w oktawie Narodzenia Pańskiego

ŚWIĘTO  ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

30 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
  2. 31 stycznia – ostatni dzień roku kalendarzowego, o godz. 18.00 Msza święta na zakończenie starego roku. Można tego dnia uzyskać odpust zupełny za publiczny śpiew hymnu Ciebie Boga, wysławiamy.
  3. 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Kończymy oktawę Narodzenia Pańskiego, a zarazem rozpoczynamy nowy rok 2019 . Chcemy to czynić razem z Maryją, wpatrzeni w Jej przykład, rozważając wszystkie sprawy Boże w swoim sercu. Tego dnia modlimy się szczególnie o pokój na  całym świecie. Msze święte jak w każdą niedzielę. Okres Narodzenia Pańskiego trwa do niedzieli po Objawieniu Pańskim, czyli do niedzieli 13 stycznia, do święta Chrztu Pańskiego.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Możliwość spowiedzi sakramentalnej w I piątek w godz. od 17.30 do 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy także do licznego udziału w orszaku Trzech Króli, który rusza z Placu Zamkowego o godz. 12.00.
  7. Trwają wizyty duszpasterskie rodzin i mieszkańców naszej parafii. Kolęda to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu i jego mieszkańców oraz okazja do spotkania i rozmowy z osobą duchowną. Plan kolędy jest umieszczony na tablicach informacyjnych, na parafialnej stronie internetowej,

PLAN KOLĘDY:

Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.30.

Środa 2 stycznia:

– Aleja Solidarności 82A, 82 B I 84A,

– ul. Nowolipie 29, 29A i 29B;

Czwartek 3 stycznia:

ul. Nowolipie  27, 27A, 27B i 31 oraz ul. Nowolipie  25A;

Piątek 4 stycznia:

– ul. Nowolipie  25.

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

About the Author