NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 14 kwietnia 2019 r.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 14 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Ostatnie Gorzkie żale w tegorocznym czasie Wielkiego Postu, z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17.15. Przy tej okazji chcemy podziękować wszystkim wspólnotą parafialnym za przygotowanie i prowadzenie liturgii Drogi Krzyżowej.
  2. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy od poniedziałku do środy pół godziny przed każdą Mszą świętą do ostatniego penitenta.
  3. W Wielki Czwartek w archikatedrze św. Jana Kardynał Kazimierz Nycz, nasz ordynariusz wraz z biskupami i kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.
  4. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 19.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00.
  5. W Wielki Piątek o godz. 19.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Indywidualna adoracja do godz. 22.00. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę.
  6. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 16.00 w kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej.
  7. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa, na tę liturgie prosimy przynieść świece. Uroczystą procesją o poranku dopełni w niedzielny o godz. 6.00. Triduum Paschalne trwa do niedzielnego wieczoru. W niedzielę zmartwychwstania nie ma Mszy o godz. 7.30, pozostałe Msze bez zmian.
  8. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu ciemnicy. Osoby chętne do pomocy mogą zgłaszać się do ks. Kamila.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Rozalia Bondzio, panna z parafii tutejszej i Lorenzo Mosaico, kawaler z parafii Matki Bożej Różańcowej w Warszawie.

About the Author