Niedziela Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

28 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Zapraszamy o godz. 15.00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. Tego dnia w Parku Moczydło w Warszawie na Woli (u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy) przy figurze Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona uroczysta Msza święta. Po Mszy św. odbędzie się koncert zespołu Trubadurzy.
  3. W poniedziałek 29 kwietnia obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej. Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy. Wspominamy także tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.
  4. We wtorek 30 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  5. W ubiegłym tygodniu 27 kwietnia przypadała kolejna rocznica poświęcenia naszej Świątyni. Z uwagi na oktawę Wielkiej Nocy, uroczystość będziemy wspominać 1 maja.
  6. 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte  o godz. 7.00, 8.00, dodatkowa o godz.11.00 i 18.00. W tym dniu z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  7. Jeszcze w tym tygodniu wspominamy w liturgii 2 maja św. Atanazego biskupa i doktora kościoła oraz 4 maja wspomnienie św. Floriana męczennika.
  8. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie będzie Msza święta. W niedzielę nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek.
About the Author