IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.
Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczęliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne, nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św., a w poniedziałek i wtorek rano o godz. 8.00, wieczorem o godz. 18.00. Poprowadzi je ks. Marcin Różański. Po nich następnego dnia – 3 kwietnia, będziemy obchodzić parafialny dzień chorych, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia, prosimy o pomoc chorym w dotarciu do naszej świątyni. Po mszy św. zapraszamy na wspólny poczęstunek do kaplicy.
2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.15 – Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
4. We wtorek 2 kwietnia, 14 rocznica śmierci Ojca Św. Jana Pawła II, na Placu Piłsudskiego o godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne.
5. Zapraszamy wszystkich wiernych, do uczestnictwa w XIV Marszu Świętości Życia, który przejdzie ulicami Warszawy w niedziele 7 kwietnia, pod hasłem „Tato to Ja”, poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze Św. Jana o godz.11.00, po której indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet w stanie błogosławionym.
6. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty żywnościowe dla zmagających się z biedą.
7. Jak przed każdymi świętami Caritas przygotował świece, są do nabycia przy wejściu do kościoła.
8. Dzisiaj po Msza św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

About the Author