III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.15 – Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek do środy przed południem od godz. 9, rekolekcje młodzieży z Liceum Poniatowskiego.
  4. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty żywnościowe dla zmagających się z biedą. Parafialna Caritas zbiera dziś po każdej Mszy świętej ofiary do puszek na swoich podopiecznych.
  5. Jak przed każdymi świętami Caritas przygotował świece, są do nabycia przy wejściu do kościoła.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się od przyszłej niedzieli – 31 marca do 2 kwietnia. Poprowadzi je ks. Marcin Różański. Po nich następnego dnia – 3 kwietnia , będziemy obchodzić parafialny dzień chorych, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia

About the Author